Homeوبلاگ تبلیغاتبازاریابی در شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی

شما می‌توانید از طریق سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی طرفدارانی فعال پیدا کنید که نه تنها از دوستداران برند شما هستند بلکه با share کردن برند شما حکم یک مبلغ و بازاریاب را نیز برای شما دارند.

کمپانی زنجیره‌ای قهوه پاورهاس (power house) یکی از جدید‌ترین کمپانی‌های موفق زنجیره‌ای است که کار خود را با گرفتن سفارش‌های اینترنتی آغاز کرد. شبکه‌های اجتماعی با امکان tag شدن و share محصولات جدید برند شما توسط مشتریان یکی از بهترین راه های آگاهی سازی جمعیت انبوه است. بنابراین با ثبت حرفه و یا برند خود شما رسما «این امتیاز را به مشتریان خود می‌دهید که برای شما به عنوان هوادار تبلیغ کنند.

دریکی از تازه‌ترین نظرخواهی‌ها از صاحبان مشاغل مشخص شد که ۹۸% از افراد به این موضوع که شبکه‌های اجتماعی استفاده بازاریابی دارند و فرصت‌های غیر منتظره‌ای را در اختیار افرا د می‌گذارند اذعان دارند و البته از نظرات مشتریان خود هم مطلع می‌شوند.

روش‌های آماری از سن و سال هواداران برند شما در شبکه‌های اجتماعی و یا جنسیت اکثریت آن‌ها حقایق جالبی را برای شما پرده برداری می‌کنند، حتی ابزارهای نرم افزاری در دست هستند که به شما امکان طبقه بندی موضوعی مطالب comment شده را می‌دهند.
امروزه علاوه بر بازاریابی کالاهای تولیدی از جانب کمپانی‌ها برای آگاهی از میزان استقبال و آگاهی سازی افراد پروژه‌های تست محصول در شبکه‌های اجتماعی انجام می‌شود که در اصل حکم تحقیقات در بازار را دارد.
برای رقابت در بازارهای محلی تر می‌توانید گروهی از هواداران را نیز تشکیل دهید و یا اگر خدمات کمپانی شما کشوری و یا فرامرزی باشد بازهم روش های کم هزینه سرمایه گذاری در شبکه‌های اجتماعی ترغیب کننده است.

شما می‌توانید بازدید کنندگان سایت شرکت خود را با برنامه‌های Plugin تشویق به هواداری خود در شبکه‌های اجتماعی کنید چرا که بازدید کنندگان سایت شما می‌توانند از هواداران فعال و بالقوه شرکت شما باشند.


برای مثال در شبکه اجتماعی facebook شما می‌توانید از امکان جدید Graph search استفاده کنید تا به راحتی علایق افراد بازار هدف خود را شناسایی کنید مثلاً اگر صاحب رستورانی در تهران هستید می‌توانید به انگلیسی تایپ کنید: علایق مشترک افرادی که رستوران ما را Like کرده‌اند. بدین ترتیب برای مثال در جواب خواهید داشت: آشپزی، فست فود و غیره که آگاهی شما را از مشتریان بازار هدفتان بالا می‌برد.


در شبکه‌های اجتماعی شما می‌توانید با مشتریان خود در مورد ایده‌های جدید بحث کنید، امروزه مشتریان دوست دارند حس کنند که در پروسه فعالیت کمپانی محبوب خود تاثیر گذار هستند. ولی فراموش نکنید موضوع اصلی بحث کردن نیست بلکه جذب ایده‌های جدید است.
نکته دیگر در مورد وب سایت خود کمپانی هاست توجه داشته باشید که امروزه تبلیغات مفهومی و محتوایی شده‌اند بنابراین تنها با تامین کردن لیست‌هایی از قیمت و اجناس و کاتالوگ های اینترنتی موفقیت چندانی نخواهید داشت بلکه باید سعی کنید مفهومی را پرورش دهید و پشتیبانی کنید برای مثال دوست دار محیط زیست بودن.

Scroll to Top