Homeوبلاگ تبلیغاتچطور فروش محصول خود را ارتقاء دهید؟

چطور فروش محصول خود را ارتقاء دهید؟

بودجه بازاریابی شما باید شامل ملاحظات زیادی باشد چرا که نه تنها قرار است بر روی بازار تاثیرات مثبتی بگذارد بلکه در درجه بعدی قرار است برای شما درآمد زا باشد برای اینکه مخارج تبلیغات و بازاریابی خود را بهتر مدیریت کنید، لازم است تفاوت عملکردهای رسانه‌های تصویری و مطبوعات را بدانید.

 گاهی اوقات پیام تبلیغاتی که به نظر شما هیجان انگیز و یا شوخ به نظر می‌رسند در نظر مخاطب شما توهین آمیز محسوب می‌شوند.


تبلیغات گرافیکی در رسانه‌های مطبوعاتی:
کارت‌ها ویزیت ابزار موثری هستند، ارزان و با وجهه‌ای حرفه‌ای، اما محدود به ارتباط شخصی بین افراد هستند. تبلیغات از طریق لوازم تحریری فیزیکی از دیگر راههای تبلیغات ارزان محسوب می‌شود مانند طرحهای تبلیغاتی روی تقویم‌ها و یا خودکار که بیشتر نقش معرفی محصول را دارند و قادر به نمایاندن اطلاعات جزئی‌تر نیستند.
خیلی از خرده فروش‌ها ترجیح می‌دهند که در روزنامه‌ها تبلیغ کنند که با هزینه کمتر تبلیغات پایدارتری را ثبت کنند. توجه داشته باشید بروشور‌ها اطلاع رسانهای خوبی هستند. پوستر‌ها الهام بخش هستند و می‌توانند کالا یا خدمات را در ذهن مشتری حک کنند، بسته بندی‌ها جزو اولین اولویتهای تصمیم گیری مشتری شما هستند. معمولاً کاتالوگ‌های گران با کیفیت گرافیکی بالا برای هدف قراردادن بازار خاص هدف هستند و برای تبلیغات در بازار عمده مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. هزینه تبلغیات در مجلات معتبر گران‌تر از هزینه تبلیغات در روزنامه و یا رادیو می‌باشد اما مزیتی که دارد اینست که شما را با محدوده‌ای وسیع و هدفمند از مخاطبان در تماس قرار می‌دهد. معمولاً استفاده از مجلات برای جا انداختن نام برند مورد استفاده قرار می‌گیرد. 


تبلیغات الکترونیکی:
رادیو رسانه‌ای کاملاً مقرون به صرفه است و مخاطبان همیشگی خود را دارد چه در ساعات شلوغی شهر و چه در ساعات دیگر و البته تحقیقات نشان می‌دهند که رادیو رسانه‌ای صمیمی‌تر و محلیتر محسوب می‌شود. تلویزیون بیشترین وقت را از مخاطبان می‌گیرد و همچنین تصویر را هم ارائه می‌دهد با توجه به اینکه بالا‌تر از ۹۰ درصد از درک افراد از طریق تصویر شکل می‌گیرد این رسانه امتیاز خاصی دارد.
تعداد سایتهای تبلیغاتی نیز روندی رو به رشد در بازار تبلیغات پیدا کرده‌اند این سایت‌ها محصول و یا خدمات شما را در فضای مجازی در داخل استان، کشور و دنیا به نمایش می‌گذارند. از تبلیغات خاص و موثر دیگر تبلیغات در انواع گردهمایی هاست، برای مثال کنسرت‌های داخلی، همایش‌ها و سمینار‌ها، این مدل تبلیغاتی معمولاً به صورت ارائه بلیط تخفیف، هدایا، و محصولات پذیرایی از جلسه باشد.

Scroll to Top